Więcej o: Wycieczka do Muzeum Wsi Kieleckiej

Wycieczka do Muzeum Wsi Kieleckiej

Muzeum Wsi Kieleckiej to miejsce, które warto odwiedzić. Głównym obiektem muzeum jest Park Etnograficzny ( skansen ) w Tokarni koło Chęcin. Celem działania muzeum jest przede wszystkim gromadzenie, ochrona oraz udostępnianie zabytków kultury ludowej z obszaru województwa świętokrzyskiego. Skansen, położony jest w malowniczym zakolu Czarnej Nidy, liczy aż 65 hektarów, z czego 20 hektarów stanowi las. Więcej „Wycieczka do Muzeum Wsi Kieleckiej”

Więcej o: Przegląd Twórczości Artystycznej ,, Podkasana Muza” w Drzewicy

Przegląd Twórczości Artystycznej ,, Podkasana Muza” w Drzewicy

W dniu 14 czerwca 2023r. uczestniczyliśmy w V jubileuszowym Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób z Niepełnosprawnością ,,Podkasana Muza” w Drzewicy. Swoje występy przedstawiło 18 grup artystów z placówek działających na rzecz osób z niepełnosprawnością z województwa łódzkiego, świętokrzyskiego i mazowieckiego. Na zakończenie Organizatorzy przygotowali dla uczestników wielką niespodziankę w postaci występu Króla Folk Polo – Kordiana oraz grilla. Udział w tym wydarzeniu to niezwykle inspirujące doświadczenie, pokazujące jak wielkie talenty drzemią wśród osób z niepełnosprawnością. Więcej „Przegląd Twórczości Artystycznej ,, Podkasana Muza” w Drzewicy”

Więcej o: Piknik Integracyjny z Przedszkolakami z ,, Radosnej Dolinki” w Żarnowie z okazji Dnia Dziecka

Piknik Integracyjny z Przedszkolakami z ,, Radosnej Dolinki” w Żarnowie z okazji Dnia Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka odbył się dzisiaj w naszej placówce Piknik Integracyjny z Przedszkolakami z ,, Radosnej Dolinki ” w Żarnowie. Dzień upłynął na wspaniałej zabawie, podczas której gościliśmy Pszczółkę Maję 🐝. Radości nie było końca. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Wszystkim dzieciom małym i dużym życzymy wielu powodów do uśmiechu i radości przez cały rok. Więcej „Piknik Integracyjny z Przedszkolakami z ,, Radosnej Dolinki” w Żarnowie z okazji Dnia Dziecka”