Więcej o: Spotkanie wielkanocne

Spotkanie wielkanocne

21 marca to pierwszy dzień wiosny 🌷🌷🌷.
W naszej placówce ten dzień spędziliśmy przy wielkanocnym stole 🐣🐥🐣razem z zaproszonymi gośćmi: Starostą Powiatu Opoczyńskiego Marcinem Baranowskim, Burmistrzem Miasta i Gminy Żarnów dr Krzysztofem Nawrockim oraz
ks. Wikarym naszej parafii Bartoszem Fijałkowskim.

Więcej „Spotkanie wielkanocne”

Więcej o: IX Opoczyńskie Targi Pracy i Edukacji w Opocznie

IX Opoczyńskie Targi Pracy i Edukacji w Opocznie

12 marca 2024r.  odbyły się już  IX Opoczyńskie Targi Pracy i Edukacji w Opocznie, podczas których można było zobaczyć 68 wystawców.

Organizatorami Opoczyńskich Targów Pracy i Edukacji byli: Powiat Opoczyński, Powiatowy Urząd Pracy w Opocznie, Zespół Szkół Powiatowych im. Stanisława Staszica w Opocznie oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy „Centrum Edukacji i Rozwoju” im. Św. Jana Pawła II w Opocznie. Opoczyńskie Targi Pracy i Edukacji organizowane są z myślą o poszukujących zatrudnienia mieszkańcach Powiatu Opoczyńskiego, osobach niepełnosprawnych i młodzieży stojącej przed wyborem swojej ścieżki edukacyjno- zawodowej.

Więcej „IX Opoczyńskie Targi Pracy i Edukacji w Opocznie”

Więcej o: Kreatywne warsztaty czekoladowe

Kreatywne warsztaty czekoladowe

W naszej placówce odbyły się kreatywne warsztaty czekoladowe 🍫 z panią Anną Światłowską oraz z panią Dagmarą Łęcką – Papiernik z Piotrkowa Tryb. Warsztaty te miały na celu pobudzić zmysł smaku oraz kreatywne myślenie, a także wykorzystać zdolności manualne uczestników. Dziękujemy za interesujące zajęcia.

Więcej „Kreatywne warsztaty czekoladowe”

Więcej o: Kolędowanie w Przedszkolu ,, Radosna Dolinka ” w Żarnowie

Kolędowanie w Przedszkolu ,, Radosna Dolinka ” w Żarnowie

Kolędy i pastorałki to nieodzowne elementy bożonarodzeniowych zwyczajów. Śpiewane w szerszym gronie budują świąteczny nastrój, symbolizują radość. W piątek 15 grudnia odwiedziliśmy zaprzyjaźnione Przedszkole ,,Radosna Dolinka” w Żarnowie, aby cieszyć się przedświąteczną atmosferą. Wspólnym kolędowaniem weszliśmy w najpiękniejszy okres Bożego Narodzenia.🌲🎁🎅 Życzyliśmy sobie wzajemnie, aby te nadchodzące święta były wspaniałym, radosnym czasem spędzonym wśród najbliższych. Dzieci przyjęły nas bardzo ciepło i serdecznie. Dziękujemy za zaproszenie i miło spędzony czas. Więcej „Kolędowanie w Przedszkolu ,, Radosna Dolinka ” w Żarnowie”

Więcej o: Spotkanie Wigilijne w WTZ

Spotkanie Wigilijne w WTZ

W naszej placówce czuć od dawna świąteczną atmosferę. W czwartek 14 grudnia podopieczni, pracownicy oraz zaproszeni goście spotkali się przy świątecznym stole. Swoją obecnością zaszczycili nas Wójt Gminy Żarnów dr Krzysztof Nawrocki, Starosta Powiatu Opoczyńskiego Marcin Baranowski oraz ks. wikary parafii pw. św. Mikołaja w Żarnowie Bartosz Fijałkowski. Złożyliśmy sobie serdeczne życzenia. Nie zabrakło też wspólnego śpiewu kolęd. Więcej „Spotkanie Wigilijne w WTZ”

Więcej o: Strzelnica Wirtualna w PCKZiU w Mroczkowie Gościnnym

Strzelnica Wirtualna w PCKZiU w Mroczkowie Gościnnym

W dniu 27 października 2023r. wraz z naszymi podopiecznymi odwiedziliśmy Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mroczkowie Gościnnym. Mieliśmy okazję skorzystać z wirtualnej strzelnicy, dzięki Dyrektorowi Centrum, Panu Damianowi Pietrasikowi, który w bardzo przystępny oraz interesujący sposób poprowadził zajęcia strzeleckie. Wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił w strzelaniu do celu. Bardzo owocnie spędzony czas i wspaniałe wrażenia, za które serdecznie dziękujemy.

Więcej „Strzelnica Wirtualna w PCKZiU w Mroczkowie Gościnnym”

Więcej o: Wycieczka do Leśniczówki w Januszewicach

Wycieczka do Leśniczówki w Januszewicach

W dniu 28 września wybraliśmy się na zajęcia edukacyjne organizowane przez Nadleśnictwo Opoczno w okolice Leśniczówki w Januszewicach. Pogoda nam dopisała, nastroje i humory również, a Pan Karol Chajdecki z Nadleśnictwa zadbał o to, byśmy zostali napełnieni również wiedzą. Zachowanie w lesie, rozpoznawanie drzew, ptaków czy grzybów, znaczenie leśnego ekosystemu dla człowieka i jego zdrowia, czy też reagowanie na zwierzęta leśne to główne zagadnienia z jakimi mogliśmy się zapoznać. A po uczcie dla umysłu nastąpiła uczta dla ciała i ducha czyli ognisko z pieczeniem kiełbasek i szumem lasu w tle… Serdecznie polecamy i gorąco dziękujemy.!

Więcej „Wycieczka do Leśniczówki w Januszewicach”

Więcej o: Wycieczka do Opola oraz do Mosznej

Wycieczka do Opola oraz do Mosznej

Naszą przygodę zaczęliśmy od zwiedzania Pałacu w Mosznej – to zabytkowa rezydencja położona we wsi Moszna, w województwie opolskim, pomiędzy miastami Prudnik i Krapkowice. To miejsce, które warto zobaczyć. W latach 1866-1945 było rezydencją śląskiego rodu Tiele -Wincklerów. Dopełnieniem naszego wyjazdu było zwiedzanie Opola. Rejs statkiem Opolanin po Odrze oraz przejazd piętrowym autobusem angielskim. Bardzo miło spędzony czas. Wróciliśmy w dobrym nastroju i pełni wrażeń. Więcej „Wycieczka do Opola oraz do Mosznej”