Więcej o: Kolędowanie w Przedszkolu ,, Radosna Dolinka ” w Żarnowie

Kolędowanie w Przedszkolu ,, Radosna Dolinka ” w Żarnowie

Kolędy i pastorałki to nieodzowne elementy bożonarodzeniowych zwyczajów. Śpiewane w szerszym gronie budują świąteczny nastrój, symbolizują radość. W piątek 15 grudnia odwiedziliśmy zaprzyjaźnione Przedszkole ,,Radosna Dolinka” w Żarnowie, aby cieszyć się przedświąteczną atmosferą. Wspólnym kolędowaniem weszliśmy w najpiękniejszy okres Bożego Narodzenia.🌲🎁🎅 Życzyliśmy sobie wzajemnie, aby te nadchodzące święta były wspaniałym, radosnym czasem spędzonym wśród najbliższych. Dzieci przyjęły nas bardzo ciepło i serdecznie. Dziękujemy za zaproszenie i miło spędzony czas. Więcej „Kolędowanie w Przedszkolu ,, Radosna Dolinka ” w Żarnowie”

Więcej o: Spotkanie Wigilijne w WTZ

Spotkanie Wigilijne w WTZ

W naszej placówce czuć od dawna świąteczną atmosferę. W czwartek 14 grudnia podopieczni, pracownicy oraz zaproszeni goście spotkali się przy świątecznym stole. Swoją obecnością zaszczycili nas Wójt Gminy Żarnów dr Krzysztof Nawrocki, Starosta Powiatu Opoczyńskiego Marcin Baranowski oraz ks. wikary parafii pw. św. Mikołaja w Żarnowie Bartosz Fijałkowski. Złożyliśmy sobie serdeczne życzenia. Nie zabrakło też wspólnego śpiewu kolęd. Więcej „Spotkanie Wigilijne w WTZ”

Więcej o: Strzelnica Wirtualna w PCKZiU w Mroczkowie Gościnnym

Strzelnica Wirtualna w PCKZiU w Mroczkowie Gościnnym

W dniu 27 października 2023r. wraz z naszymi podopiecznymi odwiedziliśmy Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mroczkowie Gościnnym. Mieliśmy okazję skorzystać z wirtualnej strzelnicy, dzięki Dyrektorowi Centrum, Panu Damianowi Pietrasikowi, który w bardzo przystępny oraz interesujący sposób poprowadził zajęcia strzeleckie. Wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił w strzelaniu do celu. Bardzo owocnie spędzony czas i wspaniałe wrażenia, za które serdecznie dziękujemy.

Więcej „Strzelnica Wirtualna w PCKZiU w Mroczkowie Gościnnym”

Więcej o: Wycieczka do Leśniczówki w Januszewicach

Wycieczka do Leśniczówki w Januszewicach

W dniu 28 września wybraliśmy się na zajęcia edukacyjne organizowane przez Nadleśnictwo Opoczno w okolice Leśniczówki w Januszewicach. Pogoda nam dopisała, nastroje i humory również, a Pan Karol Chajdecki z Nadleśnictwa zadbał o to, byśmy zostali napełnieni również wiedzą. Zachowanie w lesie, rozpoznawanie drzew, ptaków czy grzybów, znaczenie leśnego ekosystemu dla człowieka i jego zdrowia, czy też reagowanie na zwierzęta leśne to główne zagadnienia z jakimi mogliśmy się zapoznać. A po uczcie dla umysłu nastąpiła uczta dla ciała i ducha czyli ognisko z pieczeniem kiełbasek i szumem lasu w tle… Serdecznie polecamy i gorąco dziękujemy.!

Więcej „Wycieczka do Leśniczówki w Januszewicach”

Więcej o: Wycieczka do Opola oraz do Mosznej

Wycieczka do Opola oraz do Mosznej

Naszą przygodę zaczęliśmy od zwiedzania Pałacu w Mosznej – to zabytkowa rezydencja położona we wsi Moszna, w województwie opolskim, pomiędzy miastami Prudnik i Krapkowice. To miejsce, które warto zobaczyć. W latach 1866-1945 było rezydencją śląskiego rodu Tiele -Wincklerów. Dopełnieniem naszego wyjazdu było zwiedzanie Opola. Rejs statkiem Opolanin po Odrze oraz przejazd piętrowym autobusem angielskim. Bardzo miło spędzony czas. Wróciliśmy w dobrym nastroju i pełni wrażeń. Więcej „Wycieczka do Opola oraz do Mosznej”

Więcej o: Dożynki Gminne 2023r.

Dożynki Gminne 2023r.

W dniu 15 sierpnia 2023r. w Żarnowie tradycyjnie odbyły się Dożynki Gminne. To wydarzenie wieńczące trud pracy włożony przez polskich rolników podczas ostatnich żniw. Święto swoim rodowodem sięga czasów średniowiecznych i jest formą podziękowania za tegoroczne zbiory oraz prośbą o pomyślność przyszłorocznych plonów.
Więcej „Dożynki Gminne 2023r.”

Więcej o: Wycieczka do Katowic

Wycieczka do Katowic

Wycieczka do Katowic tuż przed przerwą wakacyjną.
Program obejmował zwiedzanie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia,
Muzeum Śląskiego, spacer po Parku Kościuszki oraz po Strefie Kultury – (Spodek), zwiedzanie osiedla Nikiszowiec oraz Giszowiec.

Więcej „Wycieczka do Katowic”

Więcej o: Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Berlinie

Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Berlinie

W dniu 17 czerwca odbyła się Ceremonia Otwarcia Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Berlinie.  W igrzyskach brał udział Klub Giganci Opoczno, w którym zarejestrowana jest drużyna zunifikowanej piłki siatkowej. W składzie drużyny  reprezentującej nasz kraj jest nasz podopieczny Piotr Bociek, z którego jesteśmy bardzo dumni. Droga do #Berlin2023 prowadziła przez Zakopane, Warszawę, a także Langenhagen. Drużyna miała przed sobą 9-dniowy turniej po rozegraniu, którego jesteśmy w pierwszej czwórce drużyn trenujących piłkę siatkową zunifikowaną na świecie! Duma rozpiera! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!! Więcej „Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Berlinie”