Więcej o: Spotkanie Wigilijne w Warsztatach Terapii Zajęciowej

Spotkanie Wigilijne w Warsztatach Terapii Zajęciowej

Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem. Dzień, piękny dzień, dziś nam rok go składa

w darze…

Spotkaniu opłatkowemu w naszej placówce towarzyszyła świąteczna oraz rodzinna atmosfera, pełna ciepła, serdeczności oraz wielkiej radości. Zgodnie ze świąteczną tradycją wszyscy zgromadzeni podzielili się opłatkiem, składając sobie życzenia świąteczno – noworoczne. Czas umilały nam kolędy i pastorałki.

Więcej o: XI Opoczyńskie Spotkanie Wigilijne 2022r.

XI Opoczyńskie Spotkanie Wigilijne 2022r.

W niedzielę 18 grudnia odbyło się XI Opoczyńskie Spotkanie Wigilijne 2022 – Regionalna Wigilia KGW w Zespole Szkół Powiatowych nr 1 w Opocznie. Podczas spotkania zorganizowana została zbiórka dla Pauliny Zaborowskiej, cierpiącej na nieuleczalną chorobę – dysplazję diastroficzną. Zawsze chętnie wspieramy tego typu przedsięwzięcia charytatywne, dlatego także tam byliśmy obecni, prezentując i wystawiając na sprzedaż nasze prace świąteczne. Pieniądze zebrane ze sprzedaży zostały przekazane na leczenie Pauliny Zaborowskiej. Nasi podopieczni zaprezentowali się także na scenie śpiewając kolędy i pastorałki. Więcej „XI Opoczyńskie Spotkanie Wigilijne 2022r.”

Więcej o: Przedłużenie działalności WTZ w Żarnowie

Przedłużenie działalności WTZ w Żarnowie

14 grudnia 2022r. gościliśmy w Warsztatach Terapii Zajęciowej przedstawicieli powiatu: Starostę Opoczyńskiego Marcina Baranowskiego, Wicestarostę Marię Barbarę Chomicz, a także przedstawicieli Gminy Żarnów: Wójta Gminy dr Krzysztofa Nawrockiego oraz Skarbnik Gminy Edytę Belicę. Na spotkaniu została podpisana umowa dotycząca przedłużenia działalności Warsztatów Terapii Zajęciowej w Żarnowie. To bardzo ważny i podniosły dla nas moment, ponieważ będziemy mogli kontynuować swoją pracę na rzecz przywrócenia osób niepełnosprawnych do życia w społeczeństwie.

Więcej o: Auschwitz – Birkenau

Auschwitz – Birkenau

Miejsce, które na zawsze zostawi ślad w naszej pamięci, Auschwitz -Birkenau – były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i ośrodek zagłady. Obóz ten stał się symbolem terroru i ludobójstwa. Trudno wyrazić słowami emocje, jakie nam dziś towarzyszyły patrząc na miejsce cierpienia setek tysięcy ludzi.

Więcej „Auschwitz – Birkenau”

Więcej o: Andrzejki w DPS w Niemojowicach

Andrzejki w DPS w Niemojowicach

W dniu dzisiejszym uczestniczyliśmy w zabawie andrzejkowej w Domu Pomocy Społecznej w Niemojowicach. Atmosfera była jak zawsze wspaniała.

Więcej o: 10 – lecie powstania Warsztatów Terapii Zajęciowej w Żarnowie

10 – lecie powstania Warsztatów Terapii Zajęciowej w Żarnowie

W dniu 21 września odbyła się uroczystość 10 – lecia powstania Warsztatów Terapii Zajęciowej w Żarnowie. Na jubileuszu obecni byli goście, dzięki którym istnieje nasza placówka, a mianowicie: Elżbieta Bakalarz – wieloletnia Prezes Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych w Żarnowie, Marcin Baranowski – Starosta Opoczyński, dr Krzysztof Nawrocki – Wójt Gminy Żarnów, Edyta Belica – Skarbnik Gminy Żarnów, Przedstawicielka PCPR w Opocznie – Katarzyna Szymczyk, Anna Ślęzak – była Kierownik WTZ. Zaszczycili nas również przedstawiciele placówek oraz instytucji współpracujących z nami. Podczas uroczystości nie zabrakło występu artystycznego w wykonaniu naszych utalentowanych podopiecznych. Gratulacjom i podziękowaniom nie było końca. Dzięki wspaniałej atmosferze chwile te na długo zostaną w naszej pamięci. Dziękujemy wszystkim, którzy wspólnie z nami świętowali tak ważną dla nas uroczystość. Jak również dziękujemy bardzo właścicielce sali bankietowej Pavlova w Grębenicach za udostępnienie sali. Więcej „10 – lecie powstania Warsztatów Terapii Zajęciowej w Żarnowie”

Więcej o: Dni Powiatu Opoczyńskiego 2022r.

Dni Powiatu Opoczyńskiego 2022r.

Podczas trwania Dni Powiatu Opoczyńskiego, 27 sierpnia odbył się Festiwal tradycji, historii, kultury i dziedzictwa regionu opoczyńskiego, w którym mieliśmy przyjemność uczestniczyć. Nasi podopieczni Krystian Jurek oraz Krystian Sołtys przygotowani przez pana Marka Jaworskiego wykonali na scenie kilka utworów z repertuaru disco polo.

Więcej o: Szlakiem praskim i wrocławskim.

Szlakiem praskim i wrocławskim.

Praga zachwyca swoim pięknem oraz wyjątkową atmosferą niezmiennie od wieków. Ciekawi jej poznania pojechaliśmy zwiedzać Pragę. Zwiedziliśmy Zamek na Hradczanach oraz gotycką Katedrę św. Wita i św. Wacława, złotą uliczkę, Most Karola, Kościół św. Norberta, Pogorzelec, Panoramę, Budynek Rady Miejskiej, plac Wacława i nie tylko. Po dniu pełnym wrażeń udaliśmy się do Wrocławia, który ma świetne połączenie drogowe z Pragą. Wrocław podobnie jak Praga urzekł nas swoim pięknem. Zobaczyliśmy Katedrę św. Jana Chrzciciela, Ostrów Tumski, Kościół św. Krzyża i św. Bartłomieja, Stary Rynek oraz Oceanarium. Wszyscy wróciliśmy w dobrych nastrojach oraz pełni wrażeń. Więcej „Szlakiem praskim i wrocławskim.”