Więcej o: Spotkanie wielkanocne

Spotkanie wielkanocne

21 marca to pierwszy dzień wiosny 🌷🌷🌷.
W naszej placówce ten dzień spędziliśmy przy wielkanocnym stole 🐣🐥🐣razem z zaproszonymi gośćmi: Starostą Powiatu Opoczyńskiego Marcinem Baranowskim, Burmistrzem Miasta i Gminy Żarnów dr Krzysztofem Nawrockim oraz
ks. Wikarym naszej parafii Bartoszem Fijałkowskim.

Więcej „Spotkanie wielkanocne”

Więcej o: IX Opoczyńskie Targi Pracy i Edukacji w Opocznie

IX Opoczyńskie Targi Pracy i Edukacji w Opocznie

12 marca 2024r.  odbyły się już  IX Opoczyńskie Targi Pracy i Edukacji w Opocznie, podczas których można było zobaczyć 68 wystawców.

Organizatorami Opoczyńskich Targów Pracy i Edukacji byli: Powiat Opoczyński, Powiatowy Urząd Pracy w Opocznie, Zespół Szkół Powiatowych im. Stanisława Staszica w Opocznie oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy „Centrum Edukacji i Rozwoju” im. Św. Jana Pawła II w Opocznie. Opoczyńskie Targi Pracy i Edukacji organizowane są z myślą o poszukujących zatrudnienia mieszkańcach Powiatu Opoczyńskiego, osobach niepełnosprawnych i młodzieży stojącej przed wyborem swojej ścieżki edukacyjno- zawodowej.

Więcej „IX Opoczyńskie Targi Pracy i Edukacji w Opocznie”

Więcej o: Spotkanie Wigilijne w WTZ

Spotkanie Wigilijne w WTZ

W naszej placówce czuć od dawna świąteczną atmosferę. W czwartek 14 grudnia podopieczni, pracownicy oraz zaproszeni goście spotkali się przy świątecznym stole. Swoją obecnością zaszczycili nas Wójt Gminy Żarnów dr Krzysztof Nawrocki, Starosta Powiatu Opoczyńskiego Marcin Baranowski oraz ks. wikary parafii pw. św. Mikołaja w Żarnowie Bartosz Fijałkowski. Złożyliśmy sobie serdeczne życzenia. Nie zabrakło też wspólnego śpiewu kolęd. Więcej „Spotkanie Wigilijne w WTZ”

Więcej o: Strzelnica Wirtualna w PCKZiU w Mroczkowie Gościnnym

Strzelnica Wirtualna w PCKZiU w Mroczkowie Gościnnym

W dniu 27 października 2023r. wraz z naszymi podopiecznymi odwiedziliśmy Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mroczkowie Gościnnym. Mieliśmy okazję skorzystać z wirtualnej strzelnicy, dzięki Dyrektorowi Centrum, Panu Damianowi Pietrasikowi, który w bardzo przystępny oraz interesujący sposób poprowadził zajęcia strzeleckie. Wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił w strzelaniu do celu. Bardzo owocnie spędzony czas i wspaniałe wrażenia, za które serdecznie dziękujemy.

Więcej „Strzelnica Wirtualna w PCKZiU w Mroczkowie Gościnnym”

Więcej o: Wycieczka do Leśniczówki w Januszewicach

Wycieczka do Leśniczówki w Januszewicach

W dniu 28 września wybraliśmy się na zajęcia edukacyjne organizowane przez Nadleśnictwo Opoczno w okolice Leśniczówki w Januszewicach. Pogoda nam dopisała, nastroje i humory również, a Pan Karol Chajdecki z Nadleśnictwa zadbał o to, byśmy zostali napełnieni również wiedzą. Zachowanie w lesie, rozpoznawanie drzew, ptaków czy grzybów, znaczenie leśnego ekosystemu dla człowieka i jego zdrowia, czy też reagowanie na zwierzęta leśne to główne zagadnienia z jakimi mogliśmy się zapoznać. A po uczcie dla umysłu nastąpiła uczta dla ciała i ducha czyli ognisko z pieczeniem kiełbasek i szumem lasu w tle… Serdecznie polecamy i gorąco dziękujemy.!

Więcej „Wycieczka do Leśniczówki w Januszewicach”

Więcej o: Dożynki Gminne 2023r.

Dożynki Gminne 2023r.

W dniu 15 sierpnia 2023r. w Żarnowie tradycyjnie odbyły się Dożynki Gminne. To wydarzenie wieńczące trud pracy włożony przez polskich rolników podczas ostatnich żniw. Święto swoim rodowodem sięga czasów średniowiecznych i jest formą podziękowania za tegoroczne zbiory oraz prośbą o pomyślność przyszłorocznych plonów.
Więcej „Dożynki Gminne 2023r.”

Więcej o: Wycieczka do Zamku w Chęcinach

Wycieczka do Zamku w Chęcinach

Wybraliśmy się na zwiedzanie zamku królewskiego w Chęcinach, w województwie świętokrzyskim, pod Kielcami. Zamek pochodzi z przełomu XIII i XIV wieku. Historia zamku jest bardzo ciekawa i wiąże się z Władysławem Łokietkiem, Wacławem II Czeskim, Kazimierzem Wielkim, Elżbietą Łokietkówną, Zofią Holszańską czy też żoną Zygmunta Starego – Boną. Uzupełnieniem zwiedzania był spacer po rynku w Chęcinach oraz zobaczenie kamienicy ,, Niemczówki „. Wróciliśmy z wyjazdu w dobrych nastrojach oraz pełni wrażeń. Więcej „Wycieczka do Zamku w Chęcinach”

Więcej o: Opoczyńskie Targi Pracy i Edukacji 2023r.

Opoczyńskie Targi Pracy i Edukacji 2023r.

W dniu 4 kwietnia  nasza delegacja wzięła udział w Opoczyńskich Targach Pracy i Edukacji w hali sportowej Zespołu Szkół Powiatowych w Opocznie. Coroczne spotkanie adresowane jest do osób poszukujących lub zamierzających zmienić pracę, pracodawców, jak również do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz ostatnich klas szkół podstawowych. Podczas targów pracy 50 wystawców zaprezentowało swoje stoiska. To dobra okazja, aby zapoznać się z szerokim wachlarzem ofert rynku pracy. Więcej „Opoczyńskie Targi Pracy i Edukacji 2023r.”